A+ R A-

Wykwalifikowana i doświadczona kadra jest podstawą naszego warsztatu samochodowego w Gdańsku. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z bezustannymi szkoleniami, na które kładziemy nacisk pozwalają nam rozwikłać nawet najbardziej zawiły problem jaki może dotknąć samochodu. Jeśli Twój mechanik z jakimś problemem nie daje sobie rady, wystarczy zadzwonić! ZADZWOŃ 798257446 a się przekonasz.

W naszym warsztacie samochodowym w Gdańsku - Arauto znajdują się w pełni wyposażone stanowiska naprawcze z zakresu napraw silników diesla samochodów każdej marki jak i ogólnych napraw mechanicznych. Wszelkie naprawy i prace wykonują mechanicy z wieloletnim doświadczeniem, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni. Każdy mechanik samochodowy pracujący w Arauto posiada wieloletnie doświadczenie poparte pracą w autoryzowanych serwisach. Dzięki oferowanemu przez nas doświadczeniu każdy klient może być spokojny o swój samochód a każda usterka zostanie starannie i z należytą dokładnością z niego usunięta.

Warsztat samochodowy Arauto oferuje naprawy z zakresu ogólnie pojętego serwisu klimatyzacji. Znajomość układów klimatyzacji, odpowiednie wyposażenie w połączeniu z należytym doświadczeniem daje nam możliwość oferowania Państwu serwisu klimatyzacji w pełnym jej zakresie, od podstawowego odgrzybiania układu czy uzupełnianiu czynnika przez naprawy nieszczelności czy naprawę uszkodzonych elementów.

Warsztat samochodowy Arauto oferuje naprawy z zakresu elektryki samochodowej. Nieodzowna dziś elektryka i elektronika w naszych samochodach jak wszystko jest awaryjna, jeśli jakaś usterka w samochodzie doskwiera, wystarczy zadzwonić. Usuniemy każdą usterkę elektryczną, ponieważ nasz elektryk samochodowy posiadając doświadczenie usunie każdą usterkę, od wymiany żarówki poprzez diagnostykę komputerową a kończąc na skomplikowanych naprawach elektrycznych.

Your Template

  • Kategoria: blog
  • Opublikowano: niedziela, 02, styczeń 2011 00:00
  • Joomla
  • Odsłony: 833

This blog is installed with the Protostar template.

You can edit the options in the Template Manager. Click on My Default Template (Protostar).

For example you can change the si background color, highlights color, site title, site description and title font used. 

WYMIANA USZCZELKI POD GŁOWICĄ

Głowica silnika znajduje się w górnej części silnika, stanowi zamknięcie cylindrów w których pracują tłoki. Pomiędzy głowicą a blokiem silnika, tuż pod głowicą, jest umieszczona uszczelka zapewniająca szczelność cylindrów oraz kanałów olejowych i chłodzących. Uszczelka może ulec przepaleniu, może być to spowodowane przegrzaniem silnika i wówczas konieczna jest jej wymiana. Uszkodzenie uszczelki najczęściej objawia się problemami z zapalaniem silnika, po odpaleniu często pojawia się silne białe zadymienie, podczas jazdy samochód nie ma ogrzewania a ze zbiorniczka wyrównawczego potrafi wytryskać płyn chłodzący, pod korkiem oleju zbiera się maź o kolorze i konsystencji zbliżonej do masła. Objawy mogą występować kilka na raz lub pojedynczo. Jeśli w Twoim samochodzie wystąpił problem z uszczelką, zgłoś się do naszego warsztatu samochodowego w Gdańsku.

WYMIANA ROZRZĄDU

Wymiana rozrządu jest niezbędną czynnością potrzebną do prawidłowej pracy silnika. Kierowcom, którzy nie są pasjonatami motoryzacji wyjaśniamy, że regularna wymiana elementów rozrządu to podstawa poprawnej pracy każdego silnika. Producenci samochodów zalecają różne okresy wymiany, z reguły oscylują one w zakresie około 60 000km. Zerwanie paska czy też łańcucha rozrządu doprowadza do uszkodzenia silnika. Jeśli podejrzewasz, że rozrząd niepoprawnie działa lub hałasuje w Twoim samochodzie odwiedź warsztat samochodowy Arauto.

 

WTRYSKIWACZE I TURBOSPRĘŻARKI

Wtryskiwacze i turbosprężarka są elementami każdego już dziś silnika diesla. Wtryskiwacze umieszczone są w głowicy cylindrów, ich zadaniem jest wprowadzanie ściśle określonej dawki paliwa do komory spalania. Turbosprężarka jest elementem odpowiadającym za zasilanie silnika w świeże doładowane powietrze, które jest niezbędne do uzyskania odpowiedniej mocy silnika. Sprawność tych elementów jest odpowiedzialna za poprawną prace silnika oraz spełnianie norm spalin. Niepoprawna praca, któregoś z elementów często powoduje silne zadymienie silnika podczas przyspieszania lub podczas pracy na biegu jałowym. Jeśli podejrzewasz uszkodzenie któregoś z elementów zgłoś się do naszego warsztatu samochodowego w Gdańsku.

SPRZĘGŁO

Sprzęgło to układ, dzięki któremu możliwe jest połączenie lub rozłączenie napędu między silnikiem i skrzynią biegów. Odpowiada za płynne ruszanie samochodem i zmianę biegów w trakcie jazdy. Umożliwia zatrzymanie auta bez konieczności wyłączania silnika. Pod wpływem eksploatacji sprzęgło zużywa się i wymaga wymiany. Moment obrotowy w nowoczesnych silnikach jest coraz większy, a to powoduje, że sprzęgła są obarczone coraz większymi przeciążeniami, co z kolei wpływa na konieczność jego częstszej wymiany. Najczęstszym objawem zużytego sprzęgła jest jego "ślizganie się". Ślizganie sprzęgła początkowo zaczyna się od wysokich biegów, podczas przyspieszania obroty silnika wyraźnie podążają ku coraz wyższym, natomiast auto nie przyspiesza. Jeśli masz podejrzenia co do działania Twojego sprzęgła, odwiedź warsztat samochodowy w Gdańsku Arauto.